Oświetelnie łazienki

Image

Jak oświetlić łazienkę

Wybór oświetlenia do jakiegokolwiek pomieszczenia, nigdy nie jest łatwym zadaniem. Dlatego jeśli zastanawiamy się nad wyborem kolejnych punktów oświetlenia w naszej łazience, lepiej jest zasięgnąć porady doświadczonego architekta wnętrz. Zawsze jednak możemy trzymać się uniwersalnych zasad, które pozwolą nam na stworzenie funkcjonalnego oraz przytulnego wnętrza.

Oświetlenie stref

Jeśli łazienka jest wyposażona w wannę lub kabinę prysznicową, umywalkę, a także toaletę, to z powodzeniem możemy podświetlić każdą z tych stref. Dzięki temu korzystanie z poszczególnych komponentów łazienki będzie zdecydowanie wygodniejsze, ale i również przytulniejsze. Przykładem jest doświetlenie wanny, dzięki czemu zażywanie kąpieli będzie jeszcze przyjemniejsze, niż bralibyśmy kąpiel w jednostajnie oświetlonej łazience, przy pomocy jednej żarówki.

Taśmy ledowe

Świetnym rozwiązaniem, z którego warto skorzystać przy oświetlaniu swojej łazienki, jest skorzystanie z taśm ledowych. Wyróżniają się tym, że są nie tylko energooszczędne, a także dostępne są w różnych barwach oświetlenia. Ponadto można je zastosować niemalże w każdym miejscu, w którym podpowie nam nasza wyobraźnia. Dzięki taśmom ledowym możemy podświetlić ramę lustra, wannę, kabinę prysznicową, a także każdy mebel znajdujący się w łazience. Ich obecność sprawi, że nikomu nie będzie się chciało opuszczać łazienki, ponieważ doznania wizualne zaliczą się do niezwykle przyjemnych. Oświetlenie może być sterowane zdalnie przy pomocy pilota, co zalicza się do ekskluzywnych rozwiązań stosowanych we współczesnej architekturze wnętrz.