Lustra łazienkowe

Image

Lustra łazienkowe

Łazienka bez lustra przestaje być całkowicie funkcjonalna. Dzięki niemu możemy kontrolować swój wizerunek, kobiety bez problemu wykonują makijaż. Dlatego dopasowanie lustra do naszych oczekiwań, a także ogólnej aranżacji łazienki, nie jest takim prostym zadaniem, jak się to może wydawać.

Lustra małe i duże

Do wyboru mamy dwa typy luster. Pierwszy typ, najpopularniejszy bierze pod uwagę wyłącznie lustra wiszące. Zwierciadła niewielkich rozmiarów bardzo często występują również w połączeniu z szafkami meblowymi. Jest to całkiem praktyczne i wygodne rozwiązanie.
Drugi typ luster stojących, lub przymocowanych w inny sposób, wyróżniają się zdecydowanie większą powierzchnią. Takie lustra najczęściej znajdują swoje miejsce w przedpokoju lub w garderobie. Jednak warto zastanowić się nad ich obecnością również w łazience.

Zalety dużych luster w łazience

Obecnie nie ma najmniejszego problemu z tym, żeby zamówić lustro do łazienki po podaniu specjalnych wymiarów. Mianowicie może ono zajmować niewielką powierzchnię, ale również jeśli tylko sobie zażyczymy – całą ścianę. Do największych zalet podjęcia decyzji o dużym lustrze w łazience, jest znacznie większy komfort korzystania ze zwierciadła. Ponadto jest to sprzyjający dekor, szczególnie w przypadku niewielkich łazienek, które obijając pomieszczenie, nabierają nieco większej głębi. Jest to co prawda optyczne złudzenie, ale działające na dużą korzyść. Dodatkowym atutem będzie ciekawe oświetlenie lustra, które dzięki temu uwydatni swój charakter.