Łazienki skandynawskie

Image

Styl skandynawski w łazience

Gdzie się nie obejrzymy, mamy do czynienia z bardzo popularnym stylem skandynawskim w każdym pomieszczeniu, niezależnie czy są to wnętrza mieszkalne, czy może jednak użytkowe. Jeśli zastanawiasz się, czy urządzanie łazienki w stylu skandynawskim jest w ogóle możliwe, to odpowiedź oczywiście będzie brzmiała twierdząco. Należy jedynie wiedzieć wśród jakich kolorów powinniśmy się poruszać, a także jakimi surowcami najlepiej się otaczać.

Jasne kolory

Decydując się na to, że styl skandynawski zagości w naszej łazience, powinniśmy obracać się raczej w bardzo jasnych kolorach. Biele, szarości, a także czasami odcienie niebieskiego lub błękitu. Może na samym początku, ciężko sobie wyobrazić to, w jaki sposób będą przedstawiać się poszczególne kolory. Jednak szybko przekonamy się o tym, że połączenia jasnych odcieni, tworzą między sobą bardzo delikatne wnętrza.

Materiały i dodatki

Metal, jasne naturalne drewno, kamień, szkło – z takich materiałów projektowane meble, mają rację bytu w łazienkach w stylu skandynawskim. Szklana tafla zamiast tradycyjnej kabiny prysznicowej. Drewniana podłoga zamiast ceramicznych kafelek. Metalowa misa zamiast popularnej umywalki w kolorze białym.
Świetnym rozwiązaniem będą także puszyste dywaniki z długim włosiem, dodatki z szarego filcu, czy też wiklinowe koszyki na drobiazgi. Jeśli zależy nam bardzo na tym, żeby rzeczywiście w naszej łazience zapanował autentyczny styl skandynawski, warto zastanowić się nad postawieniem kozła, czyli pieca, w którym tradycyjnie pali się do nagrzania pomieszczeń.