Aranżacje łazienek

Image

Aranżacja łazienki, a oszczędność na rachunkach

Czy ekskluzywna łazienka zawsze będzie wiązała się z tym, że nasze rachunki za wodę, a także energię elektryczną będą wyższe, niż przed zmianą aranżacji? Wcale nie! Ponieważ innowacyjne rozwiązania coraz częściej idą w parze z ekologią. Przekonaj się na własnej skórze, z jakimi sprytnymi rozwiązaniami masz do czynienia, by Twoja kieszeń nie ucierpiała na użytkowaniu z łazienki.

Oszczędność wody

Wystarczy, że podczas każdego mycia zębów, będziemy pamiętali o zakręcaniu wody. Za każdym razem wypuszczamy nawet 30 litrów wody, jeśli podczas tej czynności leci z kranu największy strumień. Przeliczając te dane na wszystkich domowników, jesteśmy w stanie codziennie zaoszczędzić aż do 100 litrów wody, czasami nawet więcej. W skali roku mamy do czynienia z imponującą sumą, co stanie się odczuwalne również w naszym portfelu.
Warto zainwestować także w innowacyjne ograniczniki wody. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim to, że niezależnie od ustawienia strumienia wody, zawsze będzie on leciał z takim samym natężeniem. Tradycyjnie armatura przepuszcza wodę z prędkością od 10 do nawet 20 litrów na minutę. Najwięcej wody wypływa w tak krótkim czasie z dyszy prysznicowej. Dzięki ogranicznikom, możemy liczyć się z oszczędnościami sięgającymi nawet 80 procent, niż przy normalnym użytkowaniu.

Oszczędność energii elektrycznej

Łazienka potrzebuje odpowiedniego oświetlenia. Dlatego nie powinniśmy żałować kolejnych punktów, które docelowo oświetlą nam lustro nad umywalką, wannę lub prysznic, a także miejsce, w którym się ubieramy lub panie robią codzienny makijaż. Warto zainwestować w żarówki energooszczędne, które przyczyniają się do obniżenia rachunków za prąd nawet o kilkadziesiąt procent w ciągu roku.